کنترلر درب آسانسور اینورتری فونیکس

کنترلر درب آسانسور اینورتری فونیکس

سیستم کنترل درب اینورتری فونیکس برای درب های X7 با موتور سه فاز تا حداکثر توان 250 وات طراحی شده است. این درایو دارای ورودی برق تکفاز شهری و فیلتر ورودی جهت جلوگریی از انتشار نویز است. این کنترلر، موتور سه فاز درب X7 را از فرکانس 1 تا 30 هرتز با دقت بالا و گشتاور تقویتی 0 تا 100 درصد و با کمک انکودر بصورت حلقه بسته یا CloseLoop راه اندازی می کند. در موتورهای سه فاز امکان کنترل جداگانه ولتاژ و فرکانس خروجی درایو وجود دارد، پس می توان در سرعتهای خیلی پایین درب را با نیروی خیلی بیشتری حرکت داد. گذشته از این، در سیستم مکانیکی X7 که تسمه مستقیما به فولی موتور متصل است، نیاز به گشتاور بالایی وجود دارد که همه اینها استفاده از موتور های ضعیف DC را غیر ممکن می کند. به کارگیری درایو فونیکس در درب های X7 ، علاوه بر مزایای فوق، وابستگی تنظیمات انجام شده و سرعت درب را به شرایط محیطی کاملا برطرف می کند. به عبارت دیگر، در صورت وجود معایب مکانیکی یا یکسان نبودن نیروی کشش فنر در طبقات مختلف شکل حرکت درب تغییر نمی کند؛ در حالی که در دربهای با موتور DC هنگامی که سرعت خروجی کاهش می یابد، نیروی وارده بر درب نیز کم می شود.

از آنجا که نحوه عملکرد این درایوها به صورت کانورتر-اینورتر است، یعنی ولتاژ برق شهر یکسو شده و از طریق IGBT به موتور اعمال می شود، تلفات انرژی در درایو بسیار پایین و راندمان درایو بسیار بالا و در حدود 95 درصد است. علاوه بر اینها استفاده از موتور سه فاز با بازده بسیار بالا (90 درصد) و نبودن تسمه و فولی تبدیل یا گیربکس برای موتور موجب شده که تلفات انرژی در این دستگاه به حداقل ممکن برسد.

در نرم افزار پیشرفته ای که برای این درایو نوشته شده، امکان تعیین سرعت و گشتاور موتور در حالت عادی، در ناحیه قفل و در ناحیه پارک به طور جداگانه وجود دارد. در صورت از کار افتادن انکودر، درایو به صورت هوشمند در حالت حلقه باز یا OpenLoop به کار خود ادامه خواهد داد.

تجهیزات مورد نیاز:

  • انکودر ASR
  • مکانیسم درب X7 (با موتور سه فاز)
  • درایو اینورتری